Trafiliście tutaj ponieważ potrzebujecie zaślepki, tulejki, łączniczków do bulbulatora? A może po prostu chcecie ulokować figurkę swojej ulubionej postaci na półce, a produkty które dostępne są w sprzedaży sklepowej nie spełniają Twoich oczekiwań? Z pomocą przychodzi nasza usługa DRUKU 3D! 

W przypadku figurki lub statuetki - prześlij nam plik z modelem który chcesz wydrukować, określ skalę lub przybliżoną wysokość w jakiej ma być wykonany Twój druk, oraz daj znać czy potrzebujesz, żeby wydruk był pomalowany: bazą, kompleksowo czy też wcale. W odpowiedzi otrzymasz od nas wycenę oraz przybliżony czas realizacji, który zależy od powyższych ustaleń. Żywica, która jest materiałem używanym do druku, ma kilka wariantów: od podstawowych, super-detalicznych, elastycznych lub bardzo wytrzymałych.

WAŻNE: Figurki o dużej skali/wysokości; które drukowane są w kilku częściach wysyłane są do samodzielnego złożenia ze względu na ryzyko uszkodzenia w transporcie.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Przeczytaj informacje, które ułatwią wybór wariantu dla siebie! 

Druk DLP - w skrócie jest to technologia utwardzania żywicy za pomocą światła UV. "Ogry mają warstwy, cebula ma warstwy", a także wydruki 3D składają się z warstw które nakładane są jedna na drugą w określonych punktach by uzyskać pożądany kształt. Dlatego też czasami widzimy warstwy gołym okiem, szczególnie w stanie surowym modelu.
Dla zwiększenia powodzenia druku 3D zazwyczaj używane są podpory, które wzmacniają druk w jego procesie. W przypadku dużych i skomplikowanych modeli sam proces druku waha się w okolicach 40-80 godzin, dlatego też drukarki 3D nie robią bzium tylko bziuuuuuuuuuuuuuuuuum.

Poniżej przykład warstw:

Poniżej przykład śladów po podporach:

Poniżej model w stanie ,,surowym", po wydruku i utwardzeniu w dwóch kolorach żywicy:

Doktor Strange Marvel od modelarzy 3DWicked


Poniżej model po wydruku, utwardzeniu i położeniu farby podkładowej:

Model Rafaello TMNT od modelarzy L.A Figures.

Poniżej model po wydruku, utwardzeniu, położeniu podkładu oraz malowaniu szczegółowym:

Croki Marvel od modelarzy 3D Wicked

Punisher Marvel od 3D Wicked

Podsumowując, jeśli chcesz wydrukować figurkę lub coś o gładkiej i szczegółowej strukturze - wybierz druk DLP.Druk FDM - technologia wytłaczania materiału pod wpływem temperatury, podobnie jak w powyższej technologii nakładana jest warstwa po warstwie, aż do uzyskania konkretnego kształtu. W zależności od wybranego filamentu (materiału), możemy uzyskać różne parametry materiałów: od super wytrzymałych po elastyczne.  
Sprawdza się przy wydruku prototypów, małych elementów, zaślepek, czy części zamiennych w zakresie wizualnym. 
Poniżej kilka modeli z druku FDM:

Jeśli jesteś zainteresowany którymś z wariantów - napisz do nas, aby omówić szczegóły!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl